UAB „OLFIN“ organizavo projekto „Administracinės paskirties pastatas Kalvarijų g. 84, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą. Projekto konkursui pasiūlymus pateikė 3 dalyviai.

Pateiktų darbų vertinimas vyks uždarame vertinimo komisijos posėdyje. Komisijos pasėdis numatomas šių metų 2023 m. vasario 28 d.

Išrinktas geriausias konkurso dalyvio pasiūlymas, taps pagrindu statybos projektui paruošti. Su geriausio darbo autoriais bus inicijuojamos derybos dėl tolimesnių projektavimo darbų.

Konkurso dalyvių darbai:

SODAS

Pastatų koncepciją suformulavo vieta rajono kontekste ir istorinis fonas. Šnipiškių rajonas yra labai įvairialypis. Žalgirio gatvę formuoja stambūs, didelio aukštingumo ir ilgo perimetro pastatai. Kalvarijų gatvė yra mažesnio užstatymo, daug skirtingų formų ir laikmečio pastatų mozaika. Atsižvelgiant į kontekstą, nuspręsta pastatą projektuoti trijų korpusų. 1 Korpusas – erdvinių konstrukcijų akcentas. Pastato idėja – miesto „Sodas”, aliuzija į etnografinį sodą, žymintį svarbią miesto vietą. 2 Korpusas- “ramus” tūris prie Kalvarijų gatvės su individualia architektūrine išraiška. 3 Korpusas – medžio apdailos, „tiltais“ sujungtas su pirmu ir antru korpusais, vidinis komplekso korpusas, skirtas konferencijoms ir edukacijai. Tai duoklė Šnipiškių istoriniam fonui, mažaaukštės medinės architektūros analogas. Trys korpusai užbaigia formuoti teritorijos užstatymą, pabrėžia gatvių sankryžos kampą ir atveria sklypo vidinę dalį miesto gyventojams, sukuria sklypo viduje zoną žmonėms pasislėpti nuo miesto ir gatvių šurmulio, o darbuotojams su kavos puodeliu atsipūsti nuo darbų jaukioje aplinkoje.

 

20230220

Administracinės paskirties pastatas planuojamas taip, kad pabrėžtų Kalvarijų ir Žalgirio gatvių sankirtą. Pagal Žalgirio gatvę pastatai projektuojami išlaikant gatvės užstatymo liniją. Žalgirio gatvėje susiformavęs lakoniškas gatvės perimetrinis užstatymas su didelio tūrio bei mastelio pastatais. Kalvarijų g. gatvės išklotinė padrika ir neturi vientisumo. Siekiama pabrėžti gatvės susikirtimo ašį ir ją padaryti vizualiai matoma ir kviečiančią užeiti į pastatą, tam sukuriamas įsitraukimas į namo kampą, kad būtų dar labiau pabrėžiamas įėjimas.

Administracinis pastatas planuojamas kelių paskirčių. Pirmuose dviejuose aukštuose numatytos prekybinės patalpos: kavinės, restoranai, maitinimo įstaigų erdvės, parduotuvės. Patalpos turi atriumą, kad būtų sukurtas erdvės jausmas. Tikslas, kad gatvės kampas taptų gyvybingas. Aplink pirmą aukštą numatytos terasos, restoranai bei želdynai, kurie tikimės kvies pabūti ilgiau ir pagyvins gatvių sankirtą.

Nuo antro iki devinto aukšto projektuojamo ofisai, jiems skirta žalioji zona ant stogo, su laisvalaikio bei sporto zonomis. Kad terasa ant stogo būtų gyvybinga numatytas ir restoranas.

Pasirinktas lygus, stiklinis fasadas su kampiniu akcentu, kuris yra įtrauktas į pastatą, kaip pagrindinis patekimas į patalpas. Patekimas yra apželdintas, kiekviename aukšte sukuriamas nedidelis balkonėlis vazonams sudėti ir sodinami želdynai. Siekiama pabrėžti gatvių sankirtą ir kviesti miestiečius užeiti.

 

S_GATE

Nagrinėjama teritorija yra reikšmingoje miesto atžvilgiu vietoje, tarp dviejų didesnių transporto arterijų – Kalvarijų ir Žalgirio gatvių. Šioje vertingoje miesto vietoje esantis sklypas (Kalvarijų g. 84) yra dalinai užstatytas. Užstatymas vyko atskirais etapais, skirtingu laiku, todėl yra pakankamai chaotiškas, nesudarantis urbanistinio vientisumo ir erdvinės darnos.

Todėl manome, kad šio konkurso esminis tikslas yra suformuoti tokį urbanistinį sprendimą, kuris sukurtų minėtos teritorijos kokybinį erdvinį užbaigtumą, į antra planą nustumiant dabar esantį užstatymą.

Naujais tūriais formuojama griežta Žalgirio g. užstatymo linija formuoja kvartalo vientisumo įspūdį. Architektūrine tūrine kompozicija akcentuojama Kalvarijų g./Žalgirio g. sankryža. Šios sankryžos architektūrinė išraiška turi sukurti „teritorijos vartų“ įvaizdį.

Čia užsimezga nauji funkciniai traukos ryšiai, į kuriuos orientuoti esantys ir naujai projektuojami pėsčiųjų ir transporto srautai.

Lakoniški tūriai, kurių struktūrinė jungtis – sunėrimas ties Žalgirio g. ir Kalvarijų g. sankryža formuoja / akcentuoja tūrinį erdvinį užmanymą.

Detalaus plano numatytas aukštingumo skirtumas ties sankryža (8÷9 aukštai) diktuoja sprendinius, kai dominuojantis 9 aukštų tūris vienu aukštu žemėja Skanseno link, palei Kalvarijų gatvę.

 

Susisiekite su mumis

Dėkojame! neužilgo susisieksime
Klaida patikrinkite ar gerai užpildėte laukus